Móri Bornapok 2019

Móri Bornapok 2019 - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Pin It

 Móri Bornapok 2019Mór egyik legrangosabb rendezvénye, nagy eseménye a szürethez kapcsolódó Móri Bornapok. A programsorozat ideje alatt a város egész területén, számos helyszínen több ezer látogató számára kínálunk rendkívül sokrétű hagyományőrző, kulturális, sport és szórakoztató lehetőséget, emellett az idelátogató hazai és külföldi vendégek megismerkedhetnek a város egyre gazdagodó kulturális értékeivel. Látogasson el 2019. október 3. és 6. között a Móri Bornapokra, ahol borkóstolás, borkirálynő választás, kiállítások, koncertek, utcabálok, szüreti felvonulás, népművészeti kirakodóvásár, gyerekműsorok, sportprogramok és színes forgatag fogadja Önt is!

Részletes programok

2019. október 3.

14:00
Gyermek és ifjúsági rajzkiállítás megnyitója általános iskolák munkáiból
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt.
Helyszín: Székesfehérvári SZC Perczel Mór Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

15:00
Bornapi svéd váltófutóverseny
Előzetes nevezés e-mailen: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. a móri körzet általános iskoláinak.
Helyszín: Móri SE futópálya

16:00
Történelmünk híres személyiségei c. kiállítás megnyitója a Wekerle Sándor Egyesület szervezésében
A kiállítás megtekinthető október 3-án 18 óráig, október 4-én 13-18 óráig, október 5-én és 6-án 10-18 óráig. Alkalmi bélyegzés (lásd Közérdekű információk).
Helyszín: Lamberg-kastély

16:30
Kompozíciók a magasból - Kiszely Krisztián fotókiállításának megnyitója
Megtekinthető az intézmény nyitvatartási idejében 2019. december 22-ig.
Helyszín: Lamberg-kastély

17:00
Orsiékszer – Kiállításmegnyitó Németh Orsi és Tárnok Orsi kétgenerációs családi műhelyének alkotásaiból
Megtekinthető az intézmény nyitvatartási idejében 2019. november 3-ig.
Helyszín: Lamberg-kastély

18:00
Müller Péter – Szeretetkönyv
Papadimitriu Athina színésznő előadása
Gitáron közreműködik Kutik rezső.
Belépőjegy: 1.500 Ft, könyvtári tagoknak: 1.000 Ft
Jegyek elővételben kaphatók szeptember 2-től a Radó Antal Könyvtárban.
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:00
Dumaszínház - Kiss Ádám és Felméri Péter közös estje
Belépő: 3.600 Ft
Jegyek elővételben kaphatók szeptember 2-től a Summer Time Travel Utazási Irodában (Mór, Deák Ferenc u. 28.) és a dumaszinhaz.jegy.hu oldalon.
Helyszín: Régi Mozi épülete

2019. október 4.

10:15
Bakos-Kapási Zsófia: "Ajándék" - rendhagyó irodalmi óra
a MIKSZ Egyesület közreműködésével.
Helyszín: Móri Táncsics Mihály Gimnázium

13:00
Ünnepi testületi ülés, városi díjak átadása
Közreműködnek a Móri Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola tanulói
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

13:00
Bornapi tenisz gyermekeknek
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

13:00 - 18:00
MŰVÉSZBEJÁRÓ - A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége Egyesület művészeti nyitott udvara.
Megnyitó: 14.30 - Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.
Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

15:00
„NAGY” futás – utcai futóverseny
Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad – Kossuth u. – Wekerle u. – Polgármesteri Hivatal

17:00
A fesztivál ünnepi megnyitója
Fővédnöki és polgármesteri köszöntők
Közreműködik a Móri Ifjúsági Fúvószenekar
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:30
Szarka Tamás & Ghymes koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00
Utcabál a Party Service Tánczenekarral
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

19:30
Bérczesi Robi – Én meg az Ének koncert
Helyszín: Régi Mozi épülete

21:00
Rúzsa Magdi koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00 - 05:00
Never Say Never Partyaréna
Napijegy 2.500 Ft, (elővételben 2.000 Ft), két napos bérlet 3.000 Ft
Jegyek: www.elevenevents.hu
Lmen Prala
Lennard
TomWall
Andy Kraft
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:00 - 03:00
Utcabál a Happening Banddel
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

2019. október 5.

Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

09:00
XV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás
Kísérő program: kaktusz és bonsai kiállítás.
Megtekinthető: szombaton 9-18 óráig, vasárnap: 9-15 óráig.
Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák és nyugdíjas: 200 Ft.
Helyszín: Móri Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00
Bornapi Lövészverseny
Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

09:00
51. „Aranyhordó” Sakkverseny – Móricz Ákos emlékverseny
Helyszín: Móri Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola (nevezés a helyszínen)

09:00
Bornapi teniszkupa - „Nagy István Emlékverseny”
Nevezés: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

09:00
Tollaslabda-verseny - Gyermek és felnőtt kategória
Helyszín: Móri Petőfi Sándor Ált. Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

09:00 - 17:00
Íjászat – minden érdeklődő számára – korhatár nélkül
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

10:00
Bornapi kispályás labdarúgó gála
Helyszín: Móri SE Sporttelep

10:00
Űrdöngölők - Rutkai Bori Banda gyermekkoncertje
Helyszín: Régi Mozi épülete

10:00
Csilletoló verseny
Információ és jelentkezés: Grell Károly – mobil 06-20-585-6799
Helyszín: Millennium tér

10:00 - 16:00
Íjászat népszerűsítése a Móri SE Íjász Szakosztály közreműködésével
Helyszín: Lamberg-kastély parkja - Zenepavilon

10:00 - 18:00
Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 - 18:00
MŰVÉSZBEJÁRÓ - A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége Egyesület művészeti nyitott udvara.
Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.
Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

10:00 - 16:30
A Népzenei és Néptánc Fesztivál programja

Kis-Bekecs Néptáncegyüttes - Erdély
Sankt Oswald bei Plankenwarth - Ausztria
Children Folk Dance Group Dzīpariņš - Lettország
Rozmaring Móri Kistérségi Nemzetiségi Táncegyüttes - Mór
Forgatós Táncegyüttes - Mór
Bellő Néptácegyüttes - Szlovákia
Langallik Néptáncegyüttes – Kisbér
FS Jelenčan - Szlovákia
Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes - Mór
Pusztavámi Német Nemzetiségi Tánccsoport - Pusztavám
Zespól Piesni i Tanca Keblowo - Lengyelország
Szigetújfalui Német Nemzetiségi Táncegyüttes - Szigetújfalu
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

11:00
Népi játszóház a Forgatóssal
Helyszín: Régi Mozi épülete

15:00
100 éves a Móri SE
Mór-Ferencváros Öregfiúk - labdarúgó mérkőzés
Belépés díjtalan!
Helyszín: Móri SE pálya (Mór, Táncsics u.)

16:45
Néptánccsoportok felvonulása
Útvonal: Kapucinus tér – Gesztenye sor – Dózsa György utca – Kórház utca – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

17:00
Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00
V. Edelweiss Nemzetközi Néptáncest és Táncház
Táncbemutató és táncház a fesztiválon résztvevő csoportokkal
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

18:00
Eleven Hold koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00
Utcabál a Kaiser Kapellével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

21:00
Nagy Feró és a Beatrice koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00 - 05:00
Never Say Never Partyaréna
Napijegy 2.500 Ft, (elővételben 2.000 Ft), két napos bérlet 3.000 Ft
Jegyek: www.elevenevents.hu
Ak26
Pixa
Cashtag
Reijo
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkoló

23:00 - 03:00
Utcabál a Viking zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

2019. október 6.

07:00
Zenés ébresztő a Móri Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével

09:00
Bornapi teniszkupa - „Nagy István Emlékverseny”
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

10:00 - 17:00
Íjászat – minden érdeklődő számára – korhatár nélkül
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

09:00 - 18:00
Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

09:00 - 00:00
Zenei kavalkád
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

10:00
Irány a természet! - Bolba Éva és a JAZZterlánc gyermekkoncertje
Helyszín: Régi Mozi épülete

10:00
Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a „Teremtés-kútjánál”
„Ezerjó-fiú” avatás
Közreműködik a Liederkreis Német Nemzetiségi Kamarakórus
Érdeklődni és nevezni szeptember 30-ig: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Helyszín: Lamberg-kastély parkja – Kútház

10:00 - 18:00
Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00
Néptánccsoportok fellépése

Szomori Német Nemzetiségi Tánccsoport
Children Folk Dance Group Dzīpariņš - Lettország
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:30
Polgármesteri fogadás a külföldi tánccsoportok részére (zártkörű)
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

11:00
Megemlékezés az Aradi Vértanúkról
Közreműködnek a Móri Radnóti Miklós Ált. Iskola tanulói
Helyszín: Szabadság téri emlékmű

11:00
A sárvári Nádasdy Ferenc Bandérium bemutatója
Helyszín: Lamberg-kastély parkja - Kútház

11:00
Borrendek felvonulása, borlovag avatás
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00
Móri Genkina Karate Sportegyesület karate bemutatója
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:30
Moderntánc bemutatók

Móri Mazsorett- és Moderntánccsoport
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00
Szüreti felvonulás
Útvonal: Rákóczi u. – Wekerle u. – Szt. István tér – Gesztenye sor – Kapucinus tér

16:30
Gálaműsor a móri néptáncegyüttesek és külföldi vendégeik közreműködésével

Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
Forgatós Néptáncegyüttes
Rozmaring Móri Kistérségi Nemzetiségi Táncegyüttes
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

16:30
Horgászni tilos! – Utcaszínház kicsiknek és nagyoknak a Tintaló Társulás előadásában
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

18:30
Blahalouisiana koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00
Bagossy Brothers Company koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:30
Tűzijáték
Helyszín: Kapucinus tér

23:00 - 02:00
Utcabál a Tutti Zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Forrás:https://www.programturizmus.hu/

Pin It
©2020 Kontraszt Web és Videó Stúdió Szeged. All Rights Reserved.

Keresés