Hírek, programok
Borászat
Vengéglátóhelyek
Gasztronómia
Kulinária
Receptek
Gasztronómiai fesztiválok
Idegenforgalmi adatbázis
Jeles ünnepeink
Videók
Bor és környéke
Oldaltérkép
 
 
IWIW Facebook Twitter email

Kérjük támogassa oldalunkat!

Ha tetszik és hasznosnak ítéli oldalunkat, valamint rendelkezik PayPal számlával, kérjük támogasson bennünket 1000 Ft-tal!


Köszönjük!


Gulyásfőző és Hagyományőrző Fesztivál Szolnok 2011 Nyomtat Email

12. Gulyásfőző és Hagyományőrző Fesztivál Szolnok 2011

Időpont: 2011. szeptember 10-12.

A jellegeztes magyar, azon belül pedig tipikusan alföldi étel, a gulyás hagyományainak ápolására és bemutatására szervezik meg 1999 óta minden évben szeptember első felében a Szolnoki Nemzetközi Gulyásfőző és Hagyományőrző Fesztivált.
A rendkívül népszerű eseményen évről évre többszáz bográcsban rotyog a finom étel, és több tízezer vendég kíváncsi a gulyás ízére. A csapatok pedig többek között marha-, birka- vagy babgulyást készítenek. 2003-tól a részvevők és az érdeklődők nagy létszáma miatt nem rendezik meg a gulyásfőző versenyt a fesztiválon. A Gulyásfesztivál Díszpolgára címet azonban átadják.
A nemzetközi hírű eseményen nemcsak a Kárpát-medence magyarok lakta területéről érkeznek főzőcsapatok, művészeti együttesek, de az Európai Unió más országaiból is. A kísérő rendezvények között termékkóstolók és bemutatók, kézművesek vására, színpadi előadások, népzenei és néptáncos bemutatók szerepelnek.

 

További cikkek a Szeptember kategóriából

Szegedi Paprika Fesztivál 2011 14 szeptember 2011

Kezes-Lábos Fesztivál Etyek 2011. 14 szeptember 2011

Tokaj-hegyaljai Szüreti Napok 2011 13 szeptember 2011

Villányi Vörösbor Fesztivál 2011 13 szeptember 2011

Bor tér, gasztronómiai fesztivál Szeged 13 szeptember 2011

Kiskunfélegyházi Libafesztivál 2011 29 augusztus 2011

Makói hagymafesztivál 2011 29 augusztus 2011

Szarvasi Szilvanapok 2011 29 augusztus 2011

Tihanyi szüreti napok 2011 22 augusztus 2011

Budavári Borfesztivál 2011 15 augusztus 2011

Legnépszerűbb

Bemutatták a Budavári Libamájat
23/05/2012

Bemutatták a Budavári Libamájat A Budavári Libamájfesztivál hivatalos étele a libamájas hurka libanyakba töltve, tárkonyos mustárral, házi kenyérrel Hétfőn délelőtt, a Budai Várb [ ... ]


Magyarországi (bor)kalandok az etyeki Pincefesztiválon
18/05/2012

Magyarországi (bor)kalandok az etyeki Pincefesztiválon Nagyszabású megjelenéssel várja a borkedvelőket és kísérőiket a Magyar Turizmus Zrt. az Etyeki Pincefesztiválon! A 10. jubileumi re [ ... ]


További cikkeink